Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Opony - proszę o poradę

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Opony - proszę o poradę

    Sigma_74,
    Muszę też sobie takie sprawić.
    Również czekam na fotkensy :szeroki_usmiech

  • #2
    Opony - proszę o poradę

    Moja octa ma rozmiar 175 80 14 i właśnie kończą opony letnie, w związku z tym , że stare alu zostają planuję zakup nowych. Jeszcze nie wiem jakie ?
    Planuję zamienić na 195 70 14 i moje pytanie czy będą pasowały na felgę 6Jx14 , bez żadnych problemów ?
    Proszę pomijamy walory estetyczne, zużycie paliwa. Wiem co powiecie , zamień na 15-stki, ale nie palowałem wymiany w związku z tym kupuję tylko nowe opony.
    Dzięki za info

    pozdro

    Komentarz


    • #3
      Normalna opona do felgi 14" to jest 185/65/14 przy cenie od 160zl w gore i tyle. Wiekszych nie ma co montowac to w zupelnosci wystarczy. Montowanie do waskiej felgi kapcia 195 moze byc malo estetyczne oraz dziwnie zrobi z opony trapez
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Maicroft
        Normalna opona do felgi 14" to jest 185/65/14 przy cenie od 160zl w gore i tyle. Wiekszych nie ma co montowac to w zupelnosci wystarczy. Montowanie do waskiej felgi kapcia 195 moze byc malo estetyczne oraz dziwnie zrobi z opony trapez
        tak, tylko przy takiej szerokości i profilu dość spore bedzie przekłamanie licznika - ok 14% !
        (wysokosc opony zmniejszy się o ok. 2cm)
        z drugiej strony Maicroft ma rację 195 na felgę 6J to ciut dużo :roll:
        Rozważ jednak zmiane felg - przy 195/65 15 - średnica koła dokładnie taka sama jak masz obecnie, wygląd i trzymanie drogi znacząco lepsze


        pzdr
        Garret

        -----------
        Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)

        Komentarz


        • #5
          Maicroft - 185 nie da rady, ponieważ wysokośc opony musi być zachowana. Sprawdzałęm w tabelach jeżeli chodzi o zamienniki - tylko 195 70 14 !

          czegoś tu nie rozumiem ( może to o jedno pifko za dużo ) - opony 195 65 15 mają felgę 6x15 i jest git ! to dlaczego 195 70 14 jest za szeroka na 6x14 ?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez tomi98
            Maicroft - 185 nie da rady, ponieważ wysokośc opony musi być zachowana. Sprawdzałęm w tabelach jeżeli chodzi o zamienniki - tylko 195 70 14 !

            czegoś tu nie rozumiem ( może to o jedno pifko za dużo ) - opony 195 65 15 mają felgę 6x15 i jest git ! to dlaczego 195 70 14 jest za szeroka na 6x14 ?
            Sprawdziłem - masz rację, stalówki mają szerokosć 6J, alusy do opon 195 są już zazwyczaj 6.5J

            pzdr
            Garret

            -----------
            Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez tomi98
              opony 195 65 15 mają felgę 6x15 i jest git ! to dlaczego 195 70 14 jest za szeroka na 6x14 ?
              Może nie za szeroka , ale bedziesz miał ..... po prostu .... balony (opona bardzo mocno może się uginać ) - auto będzie się dość mocno bujało na boki , precyzja jazdy w zakretach na takich kapciach - żadna - to może być mały zonk :| ( przy wyższych prędkościach oczywiście ) . Przy Twoim silniku , ucierpi na tym dynamika silnika i zwiekszy się zużycie paliwa . Zostałbym przy tym co miałeś lub zapodał rozmiar o którym pisał Maicroft ( 185 65/ 14 ) .

              Komentarz


              • #8
                tomi98, 65/70 profilem mozna tu kombinowac. Nie wiem tylko czemu Skoda takie balony montowala, nie wiem czy to na drogi na Syberii czy jak :twisted:
                Ja kiedys opone 155/80/13 zmienilem na 175/70/13 i 185/65/14 w zaleznosci od pory roku
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  no tomi98, miałem ten sam problem w swoim byłym AEE Clasic w tych Octaviach są montowane 14" Niestety, tu niestety niema co kabinowac najlepiej zostaw sobie 14" na zime bo to jest idealne rozwiązanie waskie opony w zimie śą lepsze (przynajmniej tak zalecają fachowcy, A poprostu kupić uzywane felgi 15" nie sa drogie lub alu to juz troszke drożej . Ja tak zrobiłem i naprawde całkiem inna jazda i autko lepiej się trzyma niz na tych rowerówkach 14" szczególnie w lecie bo na zimke sa ok
                  [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez daneczek76
                    no tomi98, miałem ten sam problem w swoim byłym AEE Clasic w tych Octaviach są montowane 14" Niestety, tu niestety niema co kabinowac najlepiej zostaw sobie 14" na zime bo to jest idealne rozwiązanie waskie opony w zimie śą lepsze (przynajmniej tak zalecają fachowcy, A poprostu kupić uzywane felgi 15" nie sa drogie lub alu to juz troszke drożej . Ja tak zrobiłem i naprawde całkiem inna jazda i autko lepiej się trzyma niz na tych rowerówkach 14" szczególnie w lecie bo na zimke sa ok

                    Dokładnie KUP UŻYWANE FELGI 15!! i opony 15. Ja dwa lata temu musiałem kupić nowe opony mój wybór padł na Fulda Diadem Linero 175/80/14 opony zniszczyły się totalnie po jednym sezonie. W tym roku musiałem kupić nowe (używane) opony.
                    Pan wulkanizator powiedział, że za ciężkie auto do dość cienkich a wysokich opon i tylko naprawde dobre opony to wytrzymają. (Teraz mam Michelin Energy i są OK).
                    Octavia 1.6 AEE 165tys przeb.

                    Komentarz


                    • #11
                      daneczek76 - powiedż mi jak aee radzi sobie z oponami 195 ? osiągi ? spalanie ? czy wogóle jest odczuwalna różnica w dynamice ?

                      Komentarz


                      • #12
                        Sam posiadałem 175 na 14 i zmieniłem na 195 na 15 , przy aee ( zimowe ciagle mam 175 na 14)
                        Róznicy w dynamice nie ma żadnej, auto się lepiej prowadzi
                        Spalanie w miescie bez zmian natomiast na trasach minimalnie wiecej ~0,3
                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                        Komentarz


                        • #13
                          tomi98, zainwestuj w felgi 15 i oponki 195, mam ver. Ambiente fabrycznie na 15/195. prowadzenia na trasie to jak czołg.
                          Spalanie zależy od kierownika, jak nie przekraczam 120km/h na trasie to moja octa łyka 6-6,5 l/100km. Raz próbowałem czy zejdę poniżej 6,0l/100km - jadąc z Wa-wy góra 90-100 km/h i spokojne rozpędzanie osiągnołem wynik 5,9l ale taka jazda trochę nudna.
                          Agresywność jazdy za bardzo nie wpływa na apetyt.
                          W mieście różnie 8-8,5 l , trasa miasto 7-7,5 l. Dawno nie litrażowałem poprostu jezdżę na stację i tankuje do rezerwy robię 630-670 km

                          Komentarz


                          • #14
                            Koledzy a co sądzicie o tym zestawie - felgi od audi ? Tanio blisko mnie mogę podjechać i obejrzeć.
                            Link
                            Czy pasują do octy.

                            Komentarz


                            • #15
                              tomi98, pasować będa, wyglądać - kwestia gustu ...
                              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                              Komentarz


                              • #16
                                Wiem Nexus6 :wink: , zę będą pasować.
                                Cena za kpl jest bardzo dobra
                                Czekam ma Wasze opinie :wink:

                                Komentarz


                                • #17
                                  no i spoko jesli tobie się podobają to kupuj , najlepiej podjechać do goscia przyłorzyć do autka jak będą wizualnie tobie pasować to podjechac do wulkanizacji sprawdzic czy nie maja bicia a potem zapłacić gościowi i podziękować .
                                  [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    decyzja zapadła następuje zmiana na 195 65 15 + alu (od Audi) i chlapacze idą precz 8)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      : ale będzie :drive:

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        chlapacze już zdemontowałem - to był dobry pomysł
                                        jutro wrzucę fotki jak octa wygląda na alusach z audi ( jak dobrze pójdzie) bez chlapaczy 8)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez tomi98
                                          decyzja zapadła następuje zmiana na 195 65 15 + alu (od Audi) i chlapacze idą precz 8)
                                          Możesz wytłumaczyć sens demontażu chlapaczy ?
                                          Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
                                          Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
                                          Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            otóż Tomy osobiście uważam, że auto lepiej się prezentuje bez tych czarnych plastików i tyle

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez tomi98
                                              otóż Tomy osobiście uważam, że auto lepiej się prezentuje bez tych czarnych plastików i tyle
                                              Osobiście uważam, że przy dalszej eksploatacji czeka Cię wizyta u lakiernika i naprawa powłoki progów :szeroki_usmiech
                                              Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
                                              Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
                                              Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                A ja jestem ZA zdejmowaniem chlapaczy (zwłaszcza tylnych) :!: Nie ma nic lepszego na podniesienie poziomu adrenaliny niż jazda po mokrej drodze za autem bez chlapaczy :!: Przecież wtedy MUSZĘ GO WYPRZEDZIĆ ZA WSZELKĄ CENĘ aby mi nie walił syfem po szybach :diabelski_usmiech.
                                                Gorzej jak się przy okazji jakimś kamieniem dostanie, ale coż ryzyko zawsze istnieje
                                                Osobiście jeżdżę z chlapaczami jakby co, :wink:
                                                Pzdr, RomanS, Audi A6 Avant, 2,5 TDI

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  z tymi chalapaczami to w octavii nie ma co popadac w paranoje, szczesliwie auto nie wyglada z nimi az tak zle, zarowno sedan jak i kombi, wiele aut z chlapaczami wyglada tragicznie np. Audi A3. W przypadku octavii bezpieczenstwo innych powinno brac gore bo chlapacze nie rzucaja sie w oczy ;-)
                                                  :: O1 AXR Kombi

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X